Kam vyraziť

ResizedImage600450-Oravska-Priehrada

Oravská priehrada:
Letným centrom oddychu a cestovného ruchu na Orave je vodná nádrž Oravská priehrada, ktorá sa nachádza 18 km od nášho penziónu. Oravská priehrada poskytuje možnosti vodných športov ako je windsurfing, plávanie, člnkovanie i plavba loďou a rybolovu.

 

 

 

meander_thermal_park_oravice_1426851384_bazen_vlny

Oravice:
Vo vzdialenosti cca.53 km sa v obci Oravice nachádza geotermálne kúpalisko s celoročnou prevádzkou. Teplota vody je 54 C a výdatnosť 120 l/s. Teplota vody v dvoch bazénoch je upravená na 32 až 37 stupňov C. Sírnato-vápenato-horečnatá voda s vysokým obsahom železa má priaznivé účinky pre liečbu pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek. V zime je v prevádzke Meander Ski park Oravice, kde je k dispozícii komfortná sedačková lanovaka.

 

 

orava4

Oravský hrad: 

Blízko od nášho penziónu (cca. 5 km) sa nachádza historický klenot Oravy hrad v Oravskom Podzámku, ktorý spravuje Oravské múzeum P.O.Hviezdoslava. Týči sa nad riekou Orava na brale vo výške 112 m. Najstarší doklad o hrade pochádza z roku 1267. V súčasnosti má hrad historické, prírodovedné a archeologické expozície.

 

 

90033Lyžiarske strediská:
Najbližšie (100 m) od penziónu sa nachádza vlek s dĺžkou trate 400 m vhodný najmä pre deti a začiatočníkov. Vo vzdialenosti 4 km od penziónu nájdete lyžiarske stredisko SKI Zába Hruštín. V okruhu do 30km od penziónu sa nachádza niekoľko ďalších lyžiarskych stredísk. Kubínska hoľa s možnosťou pešieho prechodu.

 

 

 

ostrov

Slanický ostrov umenia:

Nachádza sa na oravskej priehrade v Námestove. Predstavuje expozíciu slovenskej ľudovej plastiky a maľby v interiéri Slanického kostola, exteriér tvorí lapidárium Oravská ľudová kamenárska tvorba.

 

 

 

033950_05_180279

Múzeum oravskej dediny Zuberec:

Múzeum oravskej dediny sa nachádza tri kilometre od obce Zuberec (33 km) v malebnom prostredí na podhorí Západných Tatier Roháčov. V múzeu je sústredených viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry z celého regiónu Oravy. Múzeum je sprístupnené celoročne.

 

 

 

6214

Jablonka – trhy 

Je od nás vzdialená len 38 km cez Námestovo a 49 km cez Trstenú.

pl_PL
de_DE
en_GB
sk_SK